Close

„Co je to udržitelná móda?“

Takzvaná slow fashion (udržitelná móda) se naštěstí v poslední době dostává čím dál více do popředí, nejen díky poptávce po kvalitních, dobře padnoucích kouscích z malých kolekcí, vyrobených za férových podmínek. Dnes si vysvětlíme, co to vlastně je a jak se liší od tzv. fast fashion (konfekce).

Pojďme si vyjmenovat základní rozdíly mezi fast fashion a slow fashion. Výhodou konfekce je především její nízká cena, velký výběr, pohodlnost a trendovost.

Oproti tomu je výhodou udržitelné módy její transparentnost, jak ve výrobě, tak v dovozu či výběru materiálů. Využívá přírodní nebo recyklované suroviny, má dlouhou životnost, protože je vyrobena kvalitně a z kvalitních surovin. Ctí zásady etiky a férové produkce, je eko friendly. Zkrátka nehledí pouze na profit, ale také na lidi.

Mezi nevýhody konfekce patří často nekvalitní materiály, které velmi rychle odcházejí. Upřednostňují kvantitu před kvalitou, nikdy nevíme, kde nebo kdo daný kousek vyrábí. Jejich výrobou často dochází ke znečištění životního prostředí.

Nevýhodou slow fashion je poté vyšší cena za výrobky, často menší výběr. Nemáme vždy možnost nakupovat ve svém okolí v kamenných obchodech, ale pouze na internetu. Kvůli užití přírodních materiálů si také musíme často dát větší pozor při praní či sušení.

U Nás v TY IDENTITY udržitelnou módu podporujeme – najdete u nás pouze české značky oblečení, které látky nakupují především na evropském trhu. Módní kousky jsou promyšlené, kvalitně ušité a minimalistické. V příštím článku si podrobněji vysvětlíme, proč se vyplatí utratit o něco více na slow fashion kousku, než nakoupit větší množství věcí v konfekci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *