Close

„Já si to u vás vyzkouším a pak si to objednám na internetu.“

Proč je toto věta, kterou opravdu neradi v kamenné prodejně slyšíme? Dnes vám zkusíme nastínit současný trend online nakupování, který bude-li pokračovat, zkrátka zničí kamenné prodejny.

V současné době se bohužel nákupní život přesunul do online světa. V době uzavření prodejen lidem ani nic jiného nezbývalo. Majitelé kamenných obchodů z tohoto důvodu zažili jedno z nejtěžších období svého života. Takzvaně při životě je držela snad jen vyhlídka toho, že tato situace nepotrvá věčně a do obchodů se snad život zase brzy vrátí.

Nicméně po znovuotevření obchodů nastalo jedno velké zklamání – velká část zákazníků se do obchodů nevrátila a nyní preferuje nákupy přes internet. Snad i částečně proto, že ani běžným kamenným prodejnám nezbývalo nic jiného než si e-shop také zřídit, aby nějakou tu kačku v době uzavření vydělali. To byl i náš případ. V době prvního lockdownu se pro nás zkrátka vše zastavilo. Najednou jsme zůstali bez práce, a ne z vlastního zavinění. Pokud budu mluvit z vlastní zkušenosti, tehdy jsem vůbec netušila, s čím mám to dočinění. A protože jsem byla zvyklá pracovat každý den, nemohla jsem jen tak nečinně sedět doma, ale konečně jsem tento „volný čas“ využila k přestavění webových stránek a založení e-shopu. Především proto, abych mohla s našimi zákazníky udržet nějaký ten kontakt i s absencí osobního setkávání.

Velmi rychle jsem však zjistila, že nic nenahradí ten osobní kontakt. Když přijdete do příjemného prostředí našeho concept storu, dýchne na vás atmosféra, jakou nikdy online svět nebude moci zprostředkovat. Nikdo vám s výběrem vhodného dárku nebo oblečení či doplňku zkrátka neporadí.

Dáme si opět příklad – řekněme že si chcete koupit podzimní šaty. Brouzdáte tedy po internetu, často hodiny, než vás něco zaujme. A řekněme si to narovinu – to, že ty šaty vypadají dobře na obrázku, ještě neznamená, že budou sedět i vám. Jak se říká, 1000 lidí 1000 chutí, a toto pořekadlo platí dvojnásob, když jde o lidskou postavu. Každý máme jiné míry, každému sedí jiný styl, v něčem jiném se cítí dobře. Když takové šaty nakoupíte online, máte samozřejmě možnost je vrátit a třeba si i vybrat jinou velikost, nebo něco úplně jiného. Ale ruku na srdce, kolikrát vám přišlo oblečení, které bylo – no prostě jen OK, nebyla jste z něj přímo nadšená, ale nechtělo se vám posílat balíček zpátky. A tak jste si ty šaty na sebe párkrát vzala, ale necítila jste se úplně komfortně, a nakonec zůstaly jen ležet ve skříni.

A přesně tady tomuto procesu se můžete vyhnout, když zavítáte k nám na prodejnu. My chceme, abyste si vybrala šaty, které vám padnou skvěle, ve kterých se cítíte volná a krásná, a abyste je nosila často, dlouho a ráda. Máte možnost si je pořádně prohlédnout, okusit materiál, doladit k tomu i doplňky či šperky, a odcházet od nás s pocitem, že jste si konečně udělala radost.

Nákupem u nás máte také jistotu, že takové šaty (nebo jakékoliv jiné oblečení) jsou vyrobené v Česku, ve férových podmínkách, z látek evropského původu, ušité českými rukami za normální plat. Materiály jsou té nejvyšší kvality a design neotřelý, minimalistický, dobře kombinovatelný s dalšími věcmi z vašeho šatníku. Máte jistotu, že vám budou dělat radost dlouho a že se stanou vašim oblíbeným kouskem. A když si je na sebe vezmete, chvála se pohrne ze všech stran.

Koupí českého výrobku u nás podporujete nejen samotného designéra, ale i naši kamennou prodejnu, která vám tohle všechno umožňuje. A bohužel je to tak, že pokud lidé budou nadále preferovat online nákupy, budeme nuceni i my náš krásný obchod jednoho dne zavřít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *