Close

„Zaplatím kartou.“

V dnešní době je platba kartou nezastavitelným fenoménem. Málokdo si však uvědomuje, že karetními platbami podporujeme banky, a ne obchod. 1-2% z tržby, které by obchod mohl investovat do prospěšnějších věcí, tak odevzdá bance. Bohužel v dnešní online době kamenné obchody počítají každou korunu. Chcete co nejvíce podpořit prodejnu? Plaťte hotově.

Pojďme to trošku rozebrat. Placení kartou je pro řadu zákazníků mnohem pohodlnější – nemusejí do bankomatu, a co si budeme povídat, ne každý se cítí komfortně když u sebe nosí větší hotovost. V poslední době vybízejí také především velké řetězce či benzínové pumpy k tzv. bezkontaktní platbě s ohledem na šíření nemocí.

Mnozí lidé si ale neuvědomují, že obchodníci za vaši platbu kartou zaplatí, a to většinou 1-2% z každé částky, právě bance. Měsíčně tak odevzdají řádově tisíce. Už tak nyní kamenné obchody počítají každou utrženou korunu, právě kvůli snížené návštěvnosti zákazníků, kteří si zvykli na nakupování přes internet.

Proto jestli chcete lidem ve svém oblíbeném obchodě či podniku udělat radost, zaplaťte za útratu hotově. Nejen, že jim vykouzlíte úsměv na tváři, ale podpoříte je tím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *